ක්‍රිෂ්  කාල චාරිකාවට සූදානම්

ජූලි 16, 2020

ක්‍රිෂ් 3 චිත්‍රපටය පැමිණ වසර 7 ක් ගතවී ඇත. අධ්‍යක්ෂ රාකේෂ් රෝෂන්හට පසුගිය වසරේදී උගුරේ පිළිකාවක් ඇති බවට හඳුනාගත් හෙයින් ක්‍රිෂ් 4 හි වැඩ කටයුතු අත්හිටුවන ලදී. නමුත් රාකේෂ් විසින් චිත්‍රපටයේ පිටපත සංවර්ධනය කිරීම සඳහා පසුගිය කාලය සාර්ථකව භාවිතා කර ඇත. ක්‍රිෂ් චිත්‍රපට මාලාවේ සිව්වැනි චිත්‍රපටයේදී සුපිරි වීරයා ක්‍රිෂ්, සිය පියා වන රෝහිත් මෙහ්රා සහ ඔහුගේ පිටසක්වළ මිතුරා වන ජාදූ නැවත ගෙන්වා ගැනීම සඳහා කාල චාරිකා සඳහා සූදානම් වන බව බොලිවුඩ් වාර්තා ගෙන එයි.

මෙම චිත්‍රපටයේදී ද රිතික් රෝෂන් ක්‍රිෂ් ලෙසත් රෝහිත් මෙහ්රා ලෙසත් ද්විත්ව චරිත නිරූපණය කිරීමට නියමිත අතර මියගිය පියාගේ පුනර්ජීවනය සඳහා ක්‍රිෂ් ආපසු යන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳව කතාව අවධානය යොමු වන බව කියවේ. ක්‍රිෂ් සිව්වැනි චිත්‍රපටය 2021 ජනවාරි මාසයේදී තිරගත වීමට නියමිතය. 

ක්‍රිෂ් චිත්‍රපට මාලාවට  ඉහළම ආදායම් ලද ඉන්දීය චිත්‍රපට මාලා අතර හත් වැනි ස්ථානය හිමි වී තිබේ. 2003 වසරේදී කොයි මිල්ගයා චිත්‍රපටයෙන් ඇරඹි මෙම චිත්‍රපට මාලාවට ක්‍රිෂ් (2006), ක්‍රිෂ් 3 (2013) ඇතුළත් වූ අතර රිතික් රෝෂන් සමඟින් ප්‍රීති සින්ටා, ප්‍රියංකා චොප්රා, රේඛා, නසරුදීන් ෂා, විවේක් ඔබරෝයි, ජොනි ලිවර්, රාජ්පාල් යාදේව් ඇතුළු පිරිසක් රංගනයෙන් දායක වූහ.