එයි දෝ නොඑයි දෝ බොලිවුඩ් චිත්‍රපට

ජනවාරි 14, 2021

කොරෝනා වසංගතය හේතුවෙන් වසරේ වැඩි කාලයක් සිනමා ශාලා වසා දමා තිබීම සමඟින් 2020 වසරේදී ලෝක සිනමාවට මෙන්ම බොලිවුඩයට ද උදා වූයේ හොඳ කාලයක් නොවේ. කෙසේ වෙතත් උදා වූ 2021 යනු බොලිවුඩයට සාපේක්ෂව හොඳ වසරක් වනු ඇතැයි සියලු දෙනාගේ අපේක්ෂාවයි. සියලුම පූර්වාරක්ෂාවන් ක්‍රියාත්මක වීමත් සමඟ ඉන්දියාව පුරා සිනමා ශාලා සිනමා ප්‍රේක්ෂකයන් ආකර්ෂණය කර ගැනීමට පටන් ගෙන ඇති අතර ගත වූ අභියෝගාත්මක කාලයකින් පසු 2021 වසර වෙනුවෙන් බොලිවුඩ් චිත්‍රපට එකතුවක් නිවේදනය කර ඇත. මෙම ලැයිස්තුගත කිරීම නිෂ්පාදකයන්, නිෂ්පාදන ආයතන විසින් කරන ලද නිවේදන මත පදනම් වී ඇති අතර වාරණ, සහතික කිරීම් සහ වෙනත් වෘත්තීය ගැළපීම් අනුව වෙනස්වීම්වලට භාජනය වීමෙන් මුදා හැරීමේ දින වෙනස් විය හැකිය. අද මේ පිටුව වෙන් වන්නේ උදා වූ 2021 වසරේ බොලිවුඩ් චිත්‍රපට දින දර්ශනයේ එළිදැක්වීමට නියමිත බොලිවුඩ් චිත්‍රපට කිහිපයක් වෙනුවෙනි.

 

Sardar Udham Singh

යූරි: ද සර්ජිකල් ස්ට්‍රයික් චිත්‍රපටයෙන් ජාතික චිත්‍රපට සම්මානය දිනා ගැනීමෙන් පසු විකී කෞෂාල් මෙම චිත්‍රපටයේ නිදහස් සටන්කරුවකු වන උදම් සිංගේ චරිතයට පණ පොවයි. හෙට (ජනවාරි 15) සිට තිරගත වීමට නියමිත මෙම චිත්‍රපටයේ කෞෂාල් සමඟ බ්‍රිතාන්‍ය නිළි බනීටා සන්ධු රංගනයෙන් දායක වී ඇත. සර්දාර් උදම් සිං චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කර ඇත්තේ ෂූජිත් සර්කාර් විසිනි.

 

83

කබීර් ඛාන් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද 83 වන චිත්‍රපටය 1983 දී ලෝක කුසලානය දිනූ ඉන්දීය ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ කතාවයි. රන්වීර් සිං කපිල් දේව් ලෙස රංගනයේ යෙදෙන අතර දීපිකා පදුකෝන් බිරිය රෝමි භාතියා දේව් ලෙස රංගනයේ යෙදේ. මෙම චිත්‍රපටය පසුගිය වසරේ අප්‍රේල් මාසයේදී තිරගත වීමට නියමිතව තිබුණද වසංගත තත්ත්වය හේතුවෙන් කල් දැමුණු එය මේ වසරේදී තිරගත කෙරෙන බව නිවේදනය කළත් සම බෙදාහරින්නා වන රිලයන්ස් එන්ටර්ටේන්මන්ට් නිකුත් වන දිනය තවමත් තහවුරු කර නොමැත.

 

Laal Singh Chaddha

අමීර් ඛාන් සහ කරීනා කපූර් ප්‍රධාන චරිත නිරූපණය කරන ලාල් සිං චද්දා ටොම් හැන්ක්ස් රඟපෑ ෆොරස්ට් ගැම්ප් චිත්‍රපටයේ හින්දි ප්‍රතිනිර්මාණයයි. මීට පෙර සීක්‍රට් සුපර්ස්ටාර් අධ්‍යක්ෂණය කළ අද්වත් චන්දන් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ලාල් සිං චද්දා 2020 නත්තල් සමයේදී තිරගත වීමට සැලසුම් කර තිබූ නමුත් දැන් එය 2021 දක්වා කල්දමා තිබේ.අමීර් ඛාන්ගේ නිෂ්පාදන සමාගම සහ වයාකොම් 18 චිත්‍රාගාරය විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද මෙහි විජේ සේතුපති සහ මොනා සිං ද රංගනයෙන් දායක වෙති. ස්ථාන 100 කට වැඩි ගණනක එහි රූගත කිරීම් යෙදි තිබුණි.

 

 

Raksha Bandhan

අක්ෂේ කුමාර් ප්‍රධාන චරිතයට පණ පොවන රක්ෂා බන්ධන් චිත්‍රපටය 2021 නොවැම්බර් 05 වැනිදා තිරගත වීමට නියමිතව ඇත. ආනන්ද් එල් රායි විසින් අධ්‍යක්ෂණය කළ මෙම චිත්‍රපටය ලොව සුවිශේෂී සහෝදර බැඳීමක් වන රක්ෂා බන්ධන් සමඟින් සහෝදරයෙකු පිළිබඳ කතාවක් කියයි.

 

Sooryavanshi

2020 මාර්තු මාසයේදී තිරගත වීමට නියමිතව තිබුණද කොරෝනා වෛරසය පැතිර යාම සමඟින් කල් දැමූ මුල් චිත්‍රපට කිහිපය අතුරින් එකක් සූරියවන්ෂි ය. අක්ෂේ කුමාර් සහ කත්‍රිනා කයිෆ් රඟපෑ සූරියවන්ෂි සිංහම් සහ සිම්බාට පසුව රෝහිත් ෂෙට්ටිගේ පොලිස් විශ්වයට එක්වන නවතම චිත්‍රපටයයි. රන්වීර් සිං සහ අජේ දේව්ගන් මෙම චිත්‍රපටයේ විශේෂ චරිත නිරූපණය කරති.

 

 

Maidaan

2021 චරිතාපදානයන් වෙනුවෙන් වූ වසරක් ලෙස පෙනේ. ඉන්දියාවේ සුප්‍රසිද්ධ පාපන්දු පුහුණුකරු සයිඩ් අබ්දුල් රහීම්ගේ ජීවිතය පදනම් කරගෙන නිර්මාණය කර ඇති ක්‍රීඩා චිත්‍රපටය මයිදාන් නම් වේ. එහි රහීම්ගේ චරිතයට පණ පොවන්නේ අජේ දේව්ගන් විසිනි. අමිත් ෂර්මා විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද මෙම චිත්‍රපටයේ ප්‍රියමනී සහ අන්සුමන් භගත් ද රංගනයෙන් දායක වෙති. මෙම චිත්‍රපටය ඔක්තෝබර් 15 වැනිදා තිරගත වීමට නියමිතය.

Bell Bottom

 

ත්‍රාසජනක, රහස් පරීක්ෂක චිත්‍රපට පසුගිය වසර කිහිපය තුළ බොලිවුඩයේ ප්‍රියතම ප්‍රභේදයක් බවට පත් වී ඇති බව පෙනේ. බේබි චිත්‍රපටයෙන් පසුව අක්ෂේ කුමාර් තවත් රහස් පරීක්ෂණයක් ගෙන එන බෙල් බොටම් සමඟ නැවත පැමිණේ. රංජිත් එම් තෙවරි විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද මෙම චිත්‍රපටයේ වානි කපූර්, ලාරා දත්තා සහ හුමා කුරේෂි ප්‍රධාන චරිත නිරූපණය කරති. වසංගතය මධ්‍යයේ ආරම්භ වූ රූගත කිරීම් නැවත ආරම්භ කළ පළමු බොලිවුඩ් චිත්‍රපටය බෙල් බොටම් වේ. 1980 දශකයේ සත්‍ය සිදුවීම් මත එහි කතාව පදනම් වී ඇත. මෙම චිත්‍රපටය අප්‍රේල් 02 වැනිදා තිරගත වීමට නියමිතය.

 

 

Atrangi Re

ප්‍රේමණීය කතාපුවතක් ගෙන එන අත්‍රංගි රේ චිත්‍රපටයේ අක්ෂේ කුමාර් සහ සාරා අලි ඛාන් සමඟින් ජනප්‍රිය දකුණු ඉන්දීය නළු ධනුෂ් ද රංගනයෙන් එක් වෙති. ආනන්ද් එල් රායි විසින් අධ්‍යක්ෂණය කළ එහි සංගීත අධ්‍යක්ෂණය කර තිබෙන්නේ ඒ.ආර්. රහ්මාන් විසිනි. මෙම චිත්‍රපටය පෙබරවාරි 14 වන දින තිරගත වීමට නියමිතව ඇත.

 

Tribhanga

මෙය එකම පවුලක පරම්පරා ත්‍රිත්වයකට අයත් කාන්තාවන් තිදෙනෙකුගේ කතාවකි. තන්වි අස්මි, කාජල් සහ නැගී එන නිළියක වන මිතිලා පල්කාර්ගේ රංගනයෙන් හැඩවන එය රේණුකා ෂහානේගේ අධ්‍යක්ෂණයකි. ත්‍රිභංග චිත්‍රපටයේ කතාව කාන්තාවක, ඇගේ මව සමඟ ඇති ආදරය සහ වෛරී සම්බන්ධතාවය ගැන කියයි. මෙම චිත්‍රපටය හෙට (ජනවාරි 15) සිට නෙට්ෆ්ලික්ස් හි තිරගත වීමට නියමිතය.

 

Radhe: Your Most Wanted Bhai

 

ප්‍රභූදේවාගේ අධ්‍යක්ෂණයක් වන රාධේ : යුවර් මෝස්ට් වෝන්ටඩ් බායි චිත්‍රපටයේ සල්මන් ඛාන් සමඟ දීෂා පතානි, ජැකි ශ්රොෆ් සහ රන්දීප් හුදා රංගනයෙන් දායක වෙති. මෙම චිත්‍රපටය 2020 දී නිකුත් කිරීමට නියමිතව තිබූ නමුත් දැන් එය 2021 වසර සඳහා ගෙනවිත් ඇත.

 

Ramprasad Ki Tehrvi

 

උදා වූ 2021 වසරේ ජනවාරි පළමු වැනිදා පවුලේ චිත්‍රපටයක් ලෙස රාම්ප්‍රසාද් කි තෙහර්වි තිරගත වීම ආරම්භ විය. නසරුදින් ෂා, විනේ පෙතක්, කොන්කොනා සෙන් ෂර්මා, විනේ කුමාර් සහ පරම්බ්‍රතා චට්ටෝපාධ්‍යා ඇතුළු පිරිසක් පණ පොවන එහි පවුලේ ප්‍රධානියා වන රාම්ප්‍රසාද් භාර්ගවාගේ අවසාන චාරිත්‍ර හා චාරිත්‍ර ඉටු කිරීම සඳහා දින 13 ක් පුරා භාර්ගවා පවුලක් නිවෙසට පැමිණීම පිළිබඳව කතාව දිග හැරේ. රාම්ප්‍රසාද් කි තෙහර්වි චිත්‍රපටය සීමා පාහ්වාගේ අධ්‍යක්ෂණයකි.