සුෂ්මිතාගෙන් පණිවුඩයක්

ජුනි 25, 2020

මානසික අවපීඩනය යථාර්ථයක් බව සුෂ්මිතා සෙන් පවසයි. බොලිවුඩය සහ රසික රසිකාවන් කම්පනයට පත් කළ සුෂාන්ත්‍ගේ මරණයෙන් පසු සුෂ්මිතා පවසන්නේ සුෂාන්ත් සහ තවත් බොහෝ යෞවනයන් අපට පැවසීමට උත්සාහ කරන්නේ අප අනෙක් පුද්ගලයින්ට දොස් පැවරීමට පෙර අපගේම දේ පිළිබඳ වගකීම ගත යුතු බවයි."එය සෑම තරාතිරමකම පුද්ගලයින්ට බොහෝ දේ සිදුවී ඇත. මම යූ ටියුබ් නාලිකාව ආරම්භ කරන විට, එක් අදහස් දැක්වීමක් නැවත නැවතත් පැමිණියේය - එය ඉතා භයානක විය - සෑම කෙනෙකුම මානසික සෞඛ්‍යය ගැන කතා කරන ලෙස මගෙන් ඉල්ලා සිටියේය. මෙය සුෂාන්ත්ගේ ප්‍රවෘත්තියට පෙර සිදුවූවක්. මේ ඒ වෙනුවෙන් මම යමක් කළ යුතු කාලයක්. මම ඒ ගැන කතා කරන්නේ මානසික අවපීඩනය අත්විඳ ඇති අයෙකු ලෙස අන් සියල්ලන්ට වඩා වැඩි යමක් දන්නා නිසාවෙනි. සුෂාන්ත්ගේ මරණයේ ආරංචිය ඇසූ විට මම වහාම ටයිප් කිරීම ඇරඹුවෙමි. මන්ද එය යමෙකුට කොහේ හෝ උදව් කළ හැකි බැවිනි" ඇය පවසන්නීය. සිය ප්‍රබල පණිවුඩයේ සුෂ්මිතා සිය රසිකයන්ගෙන් හා ප්‍රේක්ෂකයින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියේ කිසි විටෙකත් ජීවිතයෙන් සමු නොගන්නා ලෙසත්, අවසානය දක්වාම සටන් කරන ලෙසත්, අවශ්‍ය විටෙක උපකාර ලබා ගන්නා ලෙසත්ය.