අලුත් රැප්ගායකයා

සැප්තැම්බර් 17, 2020

මේ දිනවල අන්තර්ජාලයේ සැරිසරන ඔබට අලුත් හින්දී ගීතයක් හමුවනු ඇත. “බම්බායි මේන් කා බා” ලෙසින් නම් වූ එය ගයනු ලබන්නේ ජනප්‍රිය නළුවකු වන මනෝජ් බජ්පායි විසිනි. ජීවනෝපාය සඳහා විශාල නගරයකට යාම වෙනුවෙන් නිවසේ සුවපහසුව අතහැර දමා යන සංක්‍රමණික සේවකයෙකුගේ ගමන සහ හැඟීම් මෙම ගීතයෙන් විස්තර කෙරේ.

ඔහුගේ පළමු ගීතය වන මේ සමඟින් රැප් ගායකයකු බවට පත් වී සිටිමද විශේෂ වේ. අනුභව් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද මෙම ගීතය ආචාර්ය සාගර් විසින් රචනා කර ඇති අතර අනුරාග් සයිකියා විසින් ගීතයේ සංගීතය නිර්මාණය කර ඇත. මේ වෙනුවෙන් රූප රචනාව සිදුකර තිබෙන්නේ කොරෝනා වයිරස් වසංගතය මධ්‍යයේ වීමත් විශේෂයි.

“මම ගොවියෙකුගේ පුතෙක්. මම හැදී වැඩුණේ බිහාර්හි ගමක සහෝදර සහෝදරියන් පස් දෙනෙකු සමඟයි. අපි ගියේ පැල්පත්වල පාසලකට. අපි සරල ජීවිතයක් ගත කළ අයයි. නමුත් අපි නගරයට ගිය සෑම විටම රංග ශාලාවට ගියා. මම බච්චන් රසිකයෙක් වූ අතර ඔහු හා සමාන වීමට අවශ්‍ය විය. රංගනය මගේ ඉරණම බව වයස අවුරුදු නවයේ දීම මම දැන සිටියා ” බිහාර් හි කුඩා ගම්මානයක සිට මුම්බායි දක්වා තමාගේම ගමන ගැන අදහස් දක්වමින් මනෝජ් පවසන්නේය.