50% වැඩි අවධානය

ඔක්තෝබර් 15, 2020

තාප්සි පන්නු සමාජ මාධ්‍ය භාවිතයේ ඉදිරියෙන් සිටින බොලිවුඩ් නිළියකි. අන්තර්ජාලය ඔස්සේ නිරන්තරයෙන් ඡායාරූප සහ වීඩියෝ බෙදා ගන්නා ඇය පසුගියදා සිට ඉන්ස්ටග්‍රම් ඔස්සේ කතාන්දරයක් ආරම්භ කළේ ගුවන් යානයට ගොඩ වූ මොහොතේ සිටම ඇගේ නිවාඩුව යාවත්කාලීන කිරීමේ ඡායාරූප සමඟිනි. ඇය සිය මිතුරියන් කල්ලිය සමඟ මාලදිවයිනේ ගත කළ නිවාඩුව එයින් දැක්විණි. ඇය එක් වීඩියෝවක පවා මෙසේ සඳහන් කළාය. “දෙවියන් මිහිපිට ස්වර්ගය යැයි පැවසූ විට, ඔහු මාලදිවයින අදහස් කළ බව මට විශ්වාසයි” යනුවෙනි.

තාප්සි මෙම නිවාඩුවට පෙර ජයපූර්හි රූගත කිරීමක් අවසන් කළාය. ඇය කඳුකරයේ දර්ශනීය ස්ථානයක සිට පින්තූරයක් සමඟ එම රූගත කිරීම් ප්‍රකාශයට පත් කර තිබුණි. ඔක්තෝබර් 15 සිට සිනමා ශාලා විවෘත කිරීමට අවසර දීමට ස්වදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශය ගත් තීරණය තාප්සි මෑතකදී පැසසුමට ලක් කළාය. විනෝදාස්වාදයේ වගකීම නැවත ලබා ගනිමින් ඇතැම් ප්‍රවෘත්ති නාළිකාවලටද විහිළුවක් කරමින් ඇය මෙසේ පැවසුවාය. “දැන් සිනමාහල් 50% ක් සහිතව විවෘත කිරීමට අවසර දී තිබේ. ඇතැම් 'ප්‍රවෘත්ති' නාළිකා ද 'සැබෑ' ප්‍රවෘත්ති කෙරෙහි 50% වැඩි අවධානයක් යොමු කරනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරමි” යනුවෙන් එහි දැක්විණි.