ෂර්නි වෙනුවෙන් පූජාවක්

ඔක්තෝබර් 29, 2020

'සකුන්තලා දේවි' චිත්‍රපටය ඩිජිටල් නිකුතුවෙන් පසු විද්‍යා බාලන් සිය මීළඟ චිත්‍රපටය වන 'ෂර්නි' චිත්‍රපටයේ රූගත කිරීම් නැවත ආරම්භ කර තිබේ. ඇය එහි රූගත කිරීම් සඳහා මධ්‍ය ප්‍රදේශ් බලා පිටත්ව ගොස් තිබේ. වැඩ ආරම්භ කිරීමට පෙර, විද්‍යා සහ 'ෂර්නි' චිත්‍රපට කණ්ඩායම පූජාවක් සිදු කළ අතර එහි ඡායාරූප අන්තර්ජාලයට එක් කර ඇත.

අමිත් මසුර්කර් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද 'ෂර්නි' චිත්‍රපටයේ විද්‍යා බාලන් වන නිලධාරිනියක ලෙස චරිත නිරූපණය කිරීමට නියමිතව ඇත. මිනිස් - සත්ත්ව ගැටුම ගවේෂණය කරන එය මේ වන විට මධ්‍ය ප්‍රදේශ් වනාන්තරයක රූගත කරමින් සිටී. විද්‍යා මැතකදී පවසා සිටියේ 'ෂර්නි' චිත්‍රපටයේ කතාවේ සුවිශේෂත්වය සහ එහි ඇතුළත් ලෝකයේ සුන්දරත්වය හේතුවෙන් මෙම චරිතය භාරගත් බවයි. 'ෂර්නි' චිත්‍රපටයේ වැඩ කටයුතු මේ වසරේ මාර්තු මාසයේදී ආරම්භ කළ නමුත් කොරෝනා වසංගතය හේතුවෙන් රූගත කිරීම් නතර විය. එම අවස්ථාවේදී විද්‍යා ඉන්ස්ටග්‍රම් සටහනක් තැබූයේ, වසංගත ලෝකයක චිත්‍රපට රූගත කිරීම් නැවත ආරම්භ වන්නේ කවදාද යන්න පිළිබඳව විශ්වාසයක් නොමැති බවයි.