ක්‍රියාදාම ඇබ්බැහිවීම

පෙබරවාරි 25, 2021

 

ජෝන් ඒබ්‍රහම් සතුව චිත්‍රපට රැසකි. ඒවා සියල්ලම පාහේ ක්‍රියාදාම චිත්‍රපට වේ. ඒ නිසා ජෝන් සැමවිටම ක්‍රියාදාම සමඟ සම්බන්ධ වීම පුදුමයක් නොවේ. මෑතකදී චිත්‍රපට රූගත කිරිමක ප්‍රහාරයකදී ඔහුට තුවාල සිදු වූයේ එම දර්ශනය ඔහු විසින්ම ඉදිරිපත් කිරීම හේතුවෙනි. සාමාන්‍යයෙන් බොහොමයක් නළු නිළියන් ක්‍රියාදාම ජවනිකා වෙනුවෙන් ආදේශක පුද්ගලයකු යොදා ගනී. නමුත් ජෝන් ඒබ්‍රහම් ක්‍රියාදාම ජවනිකා ඉදිරිපත් කරන්නේද තමා විසින්මය. මෙම දර්ශනයේදී ඔහුගේ ගෙල තුවාල වී රුධිරය ගලන්නට විය. කෙසේ නමුත් එම දර්ශනය නිමා වූයේ ඔහුගේ සිනහවද සමඟිනි.

ජෝන් ඒබ්‍රහම් සිය මීළඟ චිත්‍රපටය වන 'සත්‍යමේව ජයතේ 2' චිත්‍රපටය සමඟ නැවත රිදී තිරයට පැමිණීමට සූදානම් වෙමින් සිටී. මනෝජ් බජ්පායි සහ දිව්‍යා කොස්ලා කුමාර් ද රංගනයෙන් දායක වන එය 2018 වසරේ තිරගත වූ 'සත්‍යමේව ජයතේ' චිත්‍රපටයේ දෙවැනි දිගහැරුමයි. මේ වසරේ ජනරජ දිනයේදී ජෝන් එය නිකුත් කරන දිනය නිවේදනය කළේය. "සුබ ජනරජ දිනයක් වේවා! 2021 මැයි 14 වැනි දින සිනමා ශාලාවලදී අපි හමුවෙමු" යැයි සටහනක් තබමින් ඔහු පැවසීය. මීළඟට ඔහු ෂාරුක් ඛාන් සමඟ 'පතාන්' චිත්‍රපටයේ රූගත කිරීම් ආරම්භ කරනු ඇත.