වසර 50ක බොලිවුඩ් ගමන

ඔක්තෝබර් 14, 2021

පසුගියදා ජයා බච්චන් බොලිවුඩයේ වසර 50 ක් පසු කළාය. ඇගේ ආදරණීය පුත් අභිෂේක් බච්චන් ඉන්ස්ටග්‍රම් සටහනක් සමඟ එම සන්ධිස්ථානය සිහිපත් කළේය. ඔහු වසර ගණනාවක් පුරා ජයාගේ චිත්‍රපට කිහිපයක් ප්‍රකාශයට පත් කරමින් සඳහන් කර සිටියේ ඇගේ පුත්‍රයා වීම ගැන කෘතඥ වන අතර වසර 50 ක් ඇය සිනමා කර්මාන්තය තුළ දැකීම ආඩම්බරයට කරුණක් බවයි. ජයාගේ මිණිබිරිය වන නව්‍යා නවේලි නන්දා පවසන්නේ "ඇය ආදරයක්" යනුවෙනි. බොලිවුඩ් තරු රැසක් මේ වෙනුවෙන් ඇයට සුබ පතුම් එක් කළහ.

අමිතාබ් සහ ජයා 1973 ජුනි මාසයේදී විවාහ වූ අතර 'සන්ජීර්', 'ෂෝලේ', 'අභිමාන්', 'මිලී', 'චුප්කේ චුක්පේ' සහ 'සිල්සිලා' වැනි චිත්‍රපටවල එකට පෙනී සිටියහ. ශ්වේතා බච්චන් නන්දා සහ අභිෂේක් බච්චන්ගේ උපතෙන් පසු ජයා බච්චන් රඟපෑවේ චිත්‍රපට කිහිපයක පමණි. මෑතකදී බිග් බී සහ ජයා 'කභි කුෂි කබී ඝම්' සහ 'කි ඇන්ඩ් කා' වැනි චිත්‍රපටවල එකට රඟපෑහ. 'දේශ්' නම් බෙංගාලි චිත්‍රපටයේ අභිෂේක් ඔහුගේ මව සමඟ රඟපෑවේය. අභිෂේක් තම ඉන්ස්ටග්‍රම් සටහනකින් හෙළි කළේ ජයා බච්චන් සමඟ රූගතකිරීම්වලට ගිය පසු චිත්‍රපටයේ සුළු චරිතයක් නිරූපණය කළ බවයි.

අභිෂේක් බච්චන්ගේ මීළඟ චිත්‍රපටය බොබ් බිස්වාස්ගේ ජීවිතය පදනම් කරගත් එකක් වන අතර එය නිෂ්පාදනය කරන්නේ ශාරුක් ඛාන්ගේ රෙඩ් චිලීස් එන්ටර්ටේන්මන්ට් විසිනි. අභිෂේක්ගේ 'ද බිග් බුල්' චිත්‍රපටයට මිශ්‍ර විචාර ලැබුණි. පසු ගිය වසරේදී ඔහුට චිත්‍රපට දෙකක් තිබුණි. අනුරාග් බාසුගේ 'ලුඩෝ' සහ ඇමසන් ප්‍රයිම් ඔන්ලයින් කතා මාලාවක් වන 'බ්‍රීත්: ඉන්ටූ ද ෂැඩෝස්'ඔස්සේ ඔහු ඩිජිටල් සිනමාවට පිවිසියේය. මීළඟට අභිෂේක් ආදරණීය බිරිය ඓශ්වර්යා රායි බච්චන් සමඟ 'ගුලාබ් ජමුන්' චිත්‍රපටයේ රංගනයෙන් දායක වීමට නියමිතයි.