ප්‍රියංකාගේ විශේෂ ඉල්ලීම

මැයි 6, 2021

මේ වනවිට කොරෝනා වෛරස් වසංගතය හේතුවෙන් ඉන්දියාවේ ගිලන් ඇඳන්, ඔක්සිජන් සිලින්ඩර සහ වාතාශ්‍රය හිඟයත් සමඟ තත්ත්වය වඩාත් නරක අතට හැරී තිබේ. එහෙත් ජනප්‍රිය පුද්ගලයන් ඔවුන්ගේ සමාජ මාධ්‍ය භාවිතා කරමින් සම්බන්ධතා බෙදාහදා ගැනීමට සහ අවශ්‍යතා ඇති අයට උපකාර කරන අයුරු දැකගත හැකිවේ. ප්‍රියංකා චොප්රා ද සිය ට්විටර් වෙබ් අඩවියේ අවශ්‍යතා පිළිබඳ තොරතුරු ක්‍රියාකාරීව බෙදාගෙන ඇත.

එපමණක් නොව ඇය එක්සත් ජනපද ජනපති ජෝ බයිඩෙන් සහ අනෙකුත් එක්සත් ජනපද රජයේ නිලධාරීන් හමුවී මෙම ඉල්ලීම කර තිබේ. ඇයගේ ට්විටර් පණිවුඩයක සඳහන් වන්නේ, “මගේ රටේ තත්වය තීරණාත්මක බැවින් එන්නත් බෙදා ගන්න” යනුවෙනි. පසුගියදා අගමැති නරේන්ද්‍ර මෝදි එක්සත් ජනපද ජනපති ජෝ බයිඩෙන් සමඟ කතා කිරීමෙන් පසුව, ඉන්දියාවේ එන්නත් ලබා ගැනීම සඳහා අමුද්‍රව්‍ය රටට ආනයනය කරන බව නැවත ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී. ඉන්දියාව කොවිඩ් 19 වලින් පීඩා විඳීන අතර එක්සත් ජනපදය අවශ්‍ය ප්‍රමාණයට වඩා එන්නත් මිලියන 550 ක් ඇණවුම් කර ඇති බව මීට පෙර වාර්තා විය.