ඔක්සිජන් පරිත්‍යාගය

මැයි 6, 2021

ඉන්දියාව කොවිඩ් 19 හි මාරාන්තික දෙවන රැල්ලට එරෙහිව සටන් වදින විට, රට පුරා සිටින ජනප්‍රිය පුද්ගලයන් සම්පත් හා තොරතුරු බෙදහදා ගැනීමට එක්වෙති. ට්වින්කල් ඛන්නා සහ අක්ෂේ කුමාර් ද ඒ වෙනුවෙන් තවත් සහයක් වෙමින් ඔක්සිජන් සාන්ද්‍රක 100 ක් පරිත්‍යාග කර ඇත.

“ඩේවික් පදනම හරහා ලන්ඩන් එලයිට් හෙල්ත් හි වෛද්‍ය ද්‍රෂ්නිකා පටෙල් සහ වෛද්‍ය ගෝවින්ද් බන්කානි ඔක්සිජන් සාන්ද්‍රක 120 ක් පරිත්‍යාග කරන අතර අක්ෂේ සහ මම 100 ක් පරිත්‍යාග කරමි. අපි හැමෝම අපේ උපරිමය කරමු ”යනුවෙන් ට්වින්කල්ගේ ඉන්ස්ටග්‍රම් සටහනක විය. " පසුගිය සති කිහිපය තුළ මගේ පවුලේ සාමාජිකයන් ද අසනීපව සිටීම හේතුවෙන් මම තරමක් කාර්බහුල වී සිටියෙමි. නමුත් මට වැඩි වේලාවක් එහි රැඳී සිටීමට නොහැකි විය. ඔබට ද හැකි සෑම දෙයක්ම කිරීමට අවසර ඉල්ලා සිටිමි. අපට මේ අඳුරු මොහොත දෙස ආපසු හැරී බැලුවහොත් අවම වශයෙන් එය නරකම දේ ගත් නමුත් අප සියල්ලන්ගේම හොඳම දේ ගෙන ආ බව පැවසිය හැකියි” ඇය තවදුරටත් පැවසුවාය.