ඉතාලි කෑම

සැප්තැම්බර් 9, 2021

 

පසුගිය නොවැම්බර් මාසයේදී අම්රිතා රාඕ සිය පළමු දරුවා බිහි කළ අතර ඔහුට වීර් යන නම තැබීය. මෙතෙක් ගත වූ මාස ගණනාව පුරාම ඇය නිවෙසේ රැඳෙමින් මවක ලෙස සියලු යුතුකම් ඉටු කළාය. මාස 19 කට පසු ඇය සිය ප්‍රියතම අවන්හලෙන් ආහාර වේලක් භුක්ති විඳීමට තීරණය කළාය. ඇය මවක වීමේ පුවත නිවේදනය කර සිටියේ කොරෝනා වසංගතය හේතුවෙන් රට වසා තිබියදීයි. එම කාලයේ ඇය ආහාර පාන ගැනීමේදී දැඩි ලෙස සැලකිලිමත් වූ අතර දරුවාට කිරි දෙන තුරු චීන ආහාර ලබා නොගැනීමට ද තීරණය තිබුණේ වැඩිහිටි උපදෙස් අනුවය. මාස ගණනාවකට පසු ඇය ඉතාලි කෑම වර්ග ඇණවුම් කිරීමට තීරණය කළාය. එම ආහාර වේල 'සෞඛ්‍ය සම්පන්න' ලෙස සියලු ආරක්ෂිත මාර්ගෝපදේශන හා උපදෙස් අනුව සකස් කර තිබූ බව අම්රිතා පවසන්නීය.

ප්‍රමුඛ පෙළේ දිනපතා පුවත්පතක් සමඟ එක් වෙමින් ඇය පැවසුවේ, "මාතෘත්වය යනු පරිත්‍යාගශීලී ලෙස ආරම්භ වන ගමනක්. පළමු මාස නවය රට වසා දැමීම මධ්‍යයේ මම බෙහෙවින් පරෙස්සම් වී සිටියා. දරුවාට කිරි දෙන බැවින් ඊළඟ මාස 10ත් දැඩි ලෙස ගත කිරීමට වගබලා ගත්තා". ඇය තවදුරටත් මෙසේ පැවසුවාය. "ඉතින්, මාස 19 කට පසු පළමු වතාවට මම රසවත් අවන්හල් කෑමක් ගැනීමට තීරණය කළා. මවක වී මාස ගණන් වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කිරීමෙන් පසු ගත් මෙම අපූරු ආහාරය දුටු විට මම ළමයෙකු වී මගේ උද්යෝගය පාලනය කර ගත නොහැකි වුණා".